Blog / Új projektbe kezdek…

Új projektbe kezdek…

Új projektbe kezdek…


Azt vettem észre magamon, hogy idegesít a technológia. Na nem a fejlődés és modern klassz kütyük, hanem az amit a multinacionális informatikai vállalatok képviselnek. AZ AI őrület, a személyes adatainkkal való hozzáférés és a kitettség hogy hogy bármit szeretnénk csinálni az intereneten valamelyik tech óriás rendszereit használva lehet csak elérni.

Ha kapcsolatot akarunk tartani az ismerőseinkkel a facebook messenger alkalmazás szintemár az egyetlen amivel ezt meg lehet tenni, mert facebookja mindenkinek van. De a facebooké a whatsup is. A telefonhívás meg már olyan noob dolog.

Ha levelezni szeretnénk, akkor csak a nagy cégek levelező rendszereit lehet használni, mert olyan szabványok vannak a háttérben, aminek egy saját magunk épített levelezőszerverrel csak nagyon nehezen lehet megfelelni.

Ha biztonságosan szeretnék tárolni az adatainkat, akkor is a nagy cégek infrastruktúráját érdemes használni, mert azt sokkal olcsóbb kezelni, mint ha sok-sok sok pénzért és természetesen szaktudásért saját fájlszervert építenénk.

Ha keresni szeretnénk valamit az interneten, már a nagy cégek AI keresőjét használják, ami úgy átvágás ahogy van, mert mindenkit megetettek ezzel a mesterséges inteligencia dumával.

Folytathatnám napestig ezt a felsorolást és nincs kedvem hozzá, mert csak felbosszant a dolog. Szóval a célom, hogy függetlenítsem magam a nagy IT cégek infrastruktúrájától. Ne legyenek nyomaiam az interneten és ne kelljen nap 100 spamet törölnöm a levelesládámból. Ezt a folyamatot fogom ebben a projektben publikálni.

Adok nevet is ennek a projektnek: Jövő Digitális Szemét Nélkül – JDSN vagy angolul: Future Without Digital Garbage – FWDG

szucsjoee

  • 0
joee.hu